Gene Keys & Human Design Arasındaki Farklar

Kişisel gelişim; kişinin kendi potansiyelini anlaması, keşfetmesi ve geliştirmesi için çeşitli sistemlerle desteklenir. Gene Keys ve Human Design, bu alanda popüler olan iki yaklaşımı temsil eder. Her ikisi de bireyin içsel doğasını anlamak ve en iyi versiyonlarına ulaşmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış olsa da yöntem ve vurguları açısından önemli farklılıkları vardır.

Gene Keys ve Human Design’ın temelleri aynıdır, ikisi de I Ching adlı çok eski bir kadim Çin sisteminden türemedir. 1992 yılında Ra Uru Hu tarafından Human Design sistemi dünya ile paylaşıldı. Gene Keys ise çok daha yeni bir sistemdir, şu an dünyadaki 100 spiritüel liderden biri olan Richard Rudd, 2010’ların başlarında bilgeliğini dünya ile paylaşmıştır.

Ra Uru Hu’nun öğrencisi olmuş olan Richard Rudd, Human Design’da bulunan 64 kapıyı,    64 gen anahtarına türetmiştir. Temelleri aynı olsa da bakış açıları tamamen farklıdır.

İkisi de doğum tarih ve saate göre bir enerji haritası çıkarır. Dilleri tamamen farklıdır, enerjileri farklı açılardan ele alırlar.

Benim kişisel bakış açıma göre Human Design daha sonuç odaklıdır, yeteneklerini söyler ve yeteneklerini nasıl ortaya koyacağınla ilgili daha kısıtlı bilgi verir. İnsanları 4 tipe böler, Manifestor, Projector, Generator ve Reflektör.

Gene Keys çıkış yolu sunar…

Gene Keys ise hem yeteneklerini çok daha yol gösterici bir dil ile anlatır. Hem yaşadığımız sorunları gösterir, hem de bu sorunları nasıl dönüştüreceğimizi anlatır. Sihirli etkisi de buradan gelir.

“Biliyorum ama nasıl uygulayacağım?”

Birçok insanda da bu soruyla karşılaşıyorum: “Hepsini biliyorum ama nasıl uygulayacağımı bilmiyorum.” Bu noktada Gene Keys devreye girer. 

Gene Keys kişiye daha özgür bir dünya veren etkili bir dönüşüm aracıdır. Hatta sihirli diyebiliriz, çünkü zihinsel, duygusal, bedensel ve ruhsal olarak fark yaratıyor. Bir seansta söylenen her şey zamanla kişinin ruhuna hitap ediyor. Tabii ki, Human Design ile desteklenebilir ki ben de seanslarımda öyle yapıyorum.

Human Design Türkçe okumasını, daha da gelişmiş ve uygulama aracı sunan Gene Keys ile yapıyorum.

 

                                Gene Keys haritası                                                     Human Design haritası

Neden Gen Anahtarları bu kadar etkili bir sistem?

İnsanlar olarak bizler evrenin birer parçasıyız. Atomlardan oluştuğumuz bilimsel olarak kanıtlandı. Bu atomlar Büyük Patlama ile evrenin oluşması zamanından bugüne kadar gelmiştir. Her bir insan evrene, doğaya ait atomlar yani enerjiler taşımaktadır. Genlerimize etki eden bu enerjiler Richard Rudd tarafından birçok sistem ile birleştirilerek bize tercüme edilmiştir. Böylece, zihinsel olarak aydınlanmanın yanında bilinçdışı ve bedenimizin de aydınlandığına, dönüştüğüne şahit oluruz. Bu yüzden bu kadar etkili bir sistemdir.

Kendinle ilgili detaylı keşif yolculuğu için birebir seans alabilirsin. Aşağıdaki formu doldur, sen de Beıng Guıdance’ın Kalbini Keşfedenler Kulübüne katıl.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Adı Soyadı
Neden Seans Almak İstiyorum?
Eklemek istediğin başka bir şey varsa alt kutucukta belirtebilirsin.
Almak İstediğim Seans
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare